Přeskočit na hlavní obsah

Jenny Han: Všem klukům, které jsem milovala

Dnes přináším jednu recenzi na přání, jinak by nevznikla. Běžně tento žánr knih nečtu. Jenže poslední dobou to nejsem ani úplně já.Oficiální anotace:

Co by se stalo, kdyby všem klukům, kteří se ti líbili, někdo najednou sdělil, že ses do nich zamilovala…?Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara Jean nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala – na rozloučenou. Lara nikdy nedala žádnému klukovi najevo, že ho má ráda. A když už nechtěla být zamilovaná, napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal. A najednou musí čelit všem pocitům, které před světem – a hlavně přímo před adresáty dopisů – pečlivě ukrývala! A jak se postupně vyrovnává s minulostí, zjišťuje, že něco dobrého to rozeslání dopisů přece jen přineslo.

Můj názor:

Začátek knihy čtenáře může odradit, příběh se pomalu rozjíždí a ze začátku působí velmi smutně. Pokud se dáte do čtení, rozhodně vydržte a přečtěte si ještě několik dalších stran, rozhodně to stojí za to. Kniha má i pár slabých stránek, jak už jsem zmínila ze začátku je to slabší rozjezd, sestra hlavní hrdinky (alespoň mně přišla) občas nesnesitelná - to že nemá ráda jednoho kluka, a podpírá to tím, že v sedmé třídě podváděl - co? jako fakt? To mi přišlo trochu postavené na hlavu. Ono i to, že to zmínil někdo jiný taky nebylo úplně ok. Ale příběh? Rozhodně jsem hrdinčin život prožívala s ní. Kniha je dobře napsaná. Oblíbila jsem si hlavní pár. I když ten milý se taky párkrát nezachoval nejlépe a bylo mi Lary Jean líto. Ale to prostě k tomu patří, bez nějakých negativ/převratů/zádrhelů by to nebylo ono :o).

Vážně z knihy byla cítit ta atmosféra a nutila příběh prožívat s hlavní hrdinkou. S některými myšlenkami jsem se ztotožňovala.

"Už se nechci bát. Chci být odvážná. Chci... Chci začít žít. Chci se zamilovat a chci kluka, který se zamiluje do mě."

Také velké plus dávám za rodinnou soudržnost, ty vztahy, společné trávení času (pečení/vaření), …

Kniha se mi velmi líbila, těším se až si přečtu další díly a určitě s kamarádkou ráda zajdu i na film. A pokud máte rádi knížky Young Adult, potřebujete trochu romantiky do vašeho života, … určitě doporučuji. Je to oddechovka, takže určitě nečekejte nějaký spletitý příběh. Je to vážně milá knížka.

Ukázka z knížky:

Rozběhnu se k Peterovi a vrhnu se mu do náruče jako dělová koule. Omotám mu paže kolem krku a nohy kolem pasu a fakt nemám ani páru, jak moje tělo ví, co dělat, protože tohle jsem ještě nikdy s žádným klukem nedělala. Je to, jako bychom byli ve filmu a kolem nás hřměla hudba a burácející příboj. Až na to, že v Peterově tváři se zračí naprostý šok a nevěřícnost, a možná dokonce lehké pobavení, protože Peter se baví moc rád.


Komentáře

 1. Já mám ráda tyhle dívčí romány, asi z nich nikdy nevyrostu. O knížce jsem neslyšela, ale háčkuji si ji mezi ty, které si chci přečíst. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Dívčí romány jsem nikdy nějak nemusela, vlastně nedokážu doteď najít svůj druh knih. Detektivky to také nejsou.

  http://xoxoronnie.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. O této knížce už jsem četla, dokonce jsem byla jeden čas rozhodnutá si ji koupit, ale nevím, proč jsem tak neučinila. Rozhodně pokud budu v létě někam cestovat, nejspíš bude mým společníkem. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. To musí být zajímavá knížka, možná jsem o ní někde slyšela. Já si někdy ráda takovou oddychovku ráda přečtu. :)
  I Vlentýn s kamarádkou je fajn, všechny jsou zadané, některé jsou těhotné, některým se to narodilo, je jim stejně jko mě dacet, některým už dvacet jedna. Připadám si vedle nich jako stará panna :D
  Mamka také chtěla jít do restaurace, ale dom je nejlépe, jsem ráda, že si to rozmslel, prý bylo narváno i v kavárnách. Proto jsem skončila v Bille míto cukrárny. Nemám ráda, když je až tak plno a rušno.

  OdpovědětVymazat
 5. O knihe som veľa počula, ale nekúpila by som si ju. Jednak pre to, že poslednou dobou už nečítam tam veľa a po druhé pre to, že už som z toho obdobia románov vyrástla. Radšej siahnem po nejakom thrilleri alebo občas aj fantasy, no nad tým vždy veľmi dlho váham a hľadám čo najviac recenzií, aby to nebolo zlé :D

  OdpovědětVymazat
 6. Tahle knížka je poslední dobou úplně všude. A mě to čím dál tím víc přijde jako takový ten typický příběh pro filmy ze střední. Já tohle bohužel nečtu a nikdy jsem nečetla. :)

  OdpovědětVymazat
 7. TO vyzerá ako taká ľahká letná oddychovka :D
  Určite si to rada prečítam, YA mám rada :D a Tiež by som šla aj na film :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Co si chci v nejbližší době přečíst? 2 // Přečteno

Na konci ledna jsem přidala první článek s touhle tématikou, myslela jsem si, že to bude jen ojedinělost - neměla jsem v plánu to udělat na pokračování nebo tak. Ale přináším druhý takový článek, u minulého jsem měla i žádost o recenzi, takže pokud by vás nějaká kniha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět můj názor, tak neváhejte a napište :).


Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.