Přeskočit na hlavní obsah

Co si chci v nejbližší době přečíst? // Přečteno

Většinou takové seznamy nedělám, ale včera jsem udělala dvě ústní zkoušky (nesnáším ústní zkoušky!) a dnes si dávám oddychový den. A najednou jsem nevěděla, co dělat a řekla jsem si, že bych si mohla udělat seznam, abych až půjdu do knihovny, věděla po čem se dívat a případně vám dala nějaké tipy.1. Jenny Hanová: Všem klukům, které jsem milovala přečteno 05/02 2018
Tuhle knížku si chci přečíst, protože mi ji kamarádka velmi vychválila a zrovna jsem dočetla knihu Po tvém boku od Kasie West, která se mi velmi líbila a trochu čekám, že to bude na "podobný způsob". A hlavně kamarádka, chce jít na film do kina, až bude. A je lepší si vždy přečíst prvně knihu. Knihomolové mi určitě dají za pravdu.

2. Antoine de Saint-Exupéry: Citadela prolistované
Kdo by neznal Malého prince, ale četli jste něco jiného od tohohle autora? Já ne. Jen citáty a ty se mi líbily, takže když jsem zjistila, že tuhle knížku máme v knihovně - musela jsem si ji hned vypůjčit. V knize jsou básně, filozofické úvahy a fiktivní rozhovory o smyslu života.

Nakonec jsem zjistila, že tahle kniha není pro mě. Je asi pro lidi s větší intelektuálností.

3. Rupi Kaur: Mléko a med  23/2 2018
Básně normálně nečtu. Ale narazila jsem na nějaké od něj na internetu a přišlo mi, že má co říct. Jsem vážně zvědavá, co na ni řeknu a pokud mě zaujme, tak bude i recenze nebo nějaký mini názor ;).

4. Amanda Quick: Dívky, které zmizely 01/05 2018
Od této autorky, jsem četla už knihu Tajné sestry a moc se mi líbila, takže bych si v nejbližší době chtěla přečíst s touto tématikou nějakou další od ní - krimi s kapkou romantiky. 

5. Jozef Karika: Trhlina 08/03 2018
Na tuhle knihu jsem vážně zvědavá, četla jsem od něj už i Strach, ale ta mi přišla taková průměrná - něco tomu chybělo. Ale styl vyprávění mi sedl. A říkala jsem si, že mu ještě jednu šanci dám. Podle anotace mě zaujala tahle kniha a ještě Tma, ale tu nemám v žádné knihovně, kterou navštěvuji. A Trhlina by měla být strašidelnější, je řazena do hororu a má tajemný nádech, tím, že autorovi se ozval nějaký člověk a vyprávěl mu "svůj příběh" - autor nějaká fakta ověřil a vznikla tahle kniha.

Co si chcete v nejbližší době přečíst vy? A zaujala vás nějaká kniha z mého seznamu?

Komentáře

 1. Na Trhlinu jsem také koukala a celkem mě zaujala. Od autora jsem předtím sice nic nečetla, ale prý je vážně dobrý.. tak uvidíme, možná se k tomu ještě dostanu :)
  Ostatní knížky neznám, není to můj šálek - romantiku nemusím a básně mi také většinou nic neříkají. Ovšem Mléko a Med je momentálně naprosto všude. A od Exupéryho znám samozřejmě jen toho Malého Prince, který je skvělý, ovšem nemyslím si že by mě zaujali nějaké úvahy a rozhovory o smyslu života.. na to také moc nejsem. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Mléko a med jsem četla a super :) a s tím Malým princem máš pravdu, spoustu lidí skončí jen u této knihy a další od autora nečtou :) a někteří ani dokonce jinou neznají :/

  snad se ti budou knihy líbit a nebudeš zklamaná :)

  OdpovědětVymazat
 3. Super zoznam, najmä tá prvá kniha ma u teba prekvapila, lebo to chcem čítať aj ja a my dve sa v knihách zvyčajne nezhodujeme. Vidím, že s to aj prečítala, takže poprosím recenziu.
  Zo zvyšných som počula najmä o Trhline a môžem ti povedať, že mi ju minulý ro tucet ľudí ospevoval a dobre sa predávala. Nie je to však môj štýl.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Co si chci v nejbližší době přečíst? 2 // Přečteno

Na konci ledna jsem přidala první článek s touhle tématikou, myslela jsem si, že to bude jen ojedinělost - neměla jsem v plánu to udělat na pokračování nebo tak. Ale přináším druhý takový článek, u minulého jsem měla i žádost o recenzi, takže pokud by vás nějaká kniha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět můj názor, tak neváhejte a napište :).


Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.