úterý 10. dubna 2018

Becca Fitzpatrick: Černý led

Tentokrát přicházím s recenzí o knize, která mě velmi zaujala. Chytla mě hned od začátku, ne jako některé jiné knihy, které sice na konci hodnotíte jako povedené, ale ze začátku se to strašně táhne a je to docela o ničem. Hned prolog byl čtivý a napínavý.


Jeden slunečný den jsem se rozhodla, že bych se mohla podívat, co mají v naší knihovně, když jsem zjistila, že ve výměnném fondu máme knihu, kterou si chci už dlouho přečíst - věděla jsem, že tam musím skočit. Pak jsem zjistila, že je tam ještě jedna kniha, tato kniha mě původně moc nelákala - chtěla jsem si přečíst jinou od autorky. Hlavně jsem si toho nechtěla moc půjčovat, protože mám hodně knih, které si chci přečíst a za pár dní jedu do svého druhého domova, kde si chci zase půjčit knihy v jiné knihovně. Ale přece jen jsem ji dala šanci. A to hlavně díky mamince, která řekla "to sem jako jdeme jenom kvůli jedné knize?". Takže děkuji, mami. Kniha je to vážně skvělá.

Anotaci si můžete přečíst na databázi knih.

Britt si pro sebe a svoji kamarádku Korbie naplánovala nevinný výlet do hor - měly bydlet na rodinné luxusní chatě Korbiiných rodičů. Ale vážně to mělo být tak nevinné nebo Britt kula nějaké plány? Chtěla dokázat svému ex, že je dospělá, samostatná a nezávislá žena a jelikož její bývalý přítel byl bratr Korbie, počítala s tím, že se objeví na chatě. Jenže se to trochu zvrtlo. Strhla se velká sněhová bouře a holky uvízly na cestě. Aby neumrzly - musely se vydat hledat nějaké útočiště. Našly chatu, kterou obývali dva muži. Jenže tam něco nehrálo.

Vážně nemám ráda spoilery. A pokud bych se snažila popsat děj knihy, tak se bojím, že bych toho prozradila příliš. Tu knihu doporučuji! Pokud Vás zajímá o čem je trochu víc, tak určitě můžete narazit na nějaké recenze, které děj popisují více ;).

Ve zkratce a bez spoilerů bych řekla, že je kniha o přežití v horách za drsných podmínek ochucená kapkou romantiky. Kniha se neobešla bez pár mrtvol, vyhrožování, závidění, nebezpečí divočiny a pátrání nad tím, komu věřit a kdo je vrah.

Může se zdát, že je kniha trošku tlustší. Ale ve skutečnosti je docela krátká. V knize je dost prázdného místa - větší řádkování (pravděpodobně 1,5b), u každé kapitoly větší mezera a občas je tam skoro celá prázdná stránka. Díky prázdným místům a díky tomu, že mě příběh zaujal jsem měla knihu přečtenou za tři dny.

Kniha se mi velmi líbila, bavila mě od začátku až po konec. A to i přesto, že jsem čekala, že bude více napínavá a více akční. Ale pravděpodobně mám jen veliké nároky, protože thrillery, krimi a dobrodružné knihy patří mezi moje nejoblíbenější. Tady se mi hodně líbily části v romantickém duchu. Už na knize v anotaci je napsané, že je to romantický thriller a kdybych to slovo romantický neignorovala, tak jsem to mohla čekat! Nelíbilo se mi, ale že hlavní hrdinka ze sebe dělala něco co není - prostě lhala. Chápu ty scény, kdy lhala, aby si zachránila život (nebo někomu jinému), ale když ze sebe dělala někoho MNOHEM lepšího. Přišlo mi to moc. Také mi vadilo, že na konci knihy nebylo napsané, jak dopadly vedlejší postavy. A úplný závěr mohl být taky rozvinutější. Ale i tak bych dala knize 89%.

Četli jste někdo tuhle knihu nebo jinou od této autorky? Knížka už je to trochu starší, ale určitě doporučuji :).


1 komentář:

  1. Nevím, jestli si ji přečtu, ale zní docela zajímavě :)

    OdpovědětVymazat

Nevěra a její vliv na můj život

V článku jsem sepsala svůj pohled na nevěru a jak ovlivňuje tohle slovo/chování můj život. Je to takové trochu smutné. Možná bych se na řeš...