Přeskočit na hlavní obsah

Jak mít každý den úžasný?

Chtěla bych být každý den šťastná a plná optimismu. Sepsala jsem si takový seznam toho, co dělám každý den plus je doplněný věcmi, které by mi ten můj den mohly vynést na lepší úroveň. Co děláte vy pro to, abyste měli den, co nejlepší? Jaké jsou vaše denní rituály?


Chodit spát nejpozději v 23h (usínat do půlnoci).
Vstávat po 7h (do 8h).
Číst si (pokud nechvátám do práce nebo mám chvilku času - přece jen upřednostním spánek).
Dát si v klidu snídani a čaj. (Čtení někdy před někdy po snídani.)
Až po snídani zkontrolovat FB. (celkově tam i na internetu trávit méně času)
Dodržovat pitný režim a pravidelné a zdravé jídlo.
Myslet pozitivně.
Nepřemýšlet nad minulostí.
Nestresovat se.
Brát vše s klidem.
Nebát se.
Riskovat.
Věnovat alespoň chvilku sobě (jednou za čas větší chvíli).
Před spánkem si hodinku číst.
Usínat spokojená.

Zjistila jsem, že nejlépe vyspalá jsem po těch 6-7 hod. A když vstávám mezi 7-8 hod, tak mi přijde, že den je dlouhý a stihnu toho více.
Ten Facebook, občas tam lidi řeší stresující věci je lepší si dát od nich trochu odstup.
Minulost mě momentálně trochu užírá, na jednu stranu - na tu druhou mi pomáhá překonat věci, které mě momentálně trápí. Jediná věc, která mi momentálně nedává spát je projekt k bakalářské práci, pak to bude bakalářská práce a pak státnice. Ale pak se všeho zbavím a bude klid. Ta minulost už mě nějak nebere. Občas si na to ještě vzpomenu, ale už je to ok. A vlastně nedostatek času.
Riskovat - měla bych více riskovat, více dělat věci, které mě děsí a dříve bych na ně neměla odvahu.  Vystoupení z komfortní zóny nás nejvíce obohatí. S tím riskováním a vystoupením z KZ jsem na sebe fakt pyšná, před několika lety bych nebyla určitých věcí schopná a raději bych to vzdala …
To jídlo je taky velmi důležité, správné jídlo člověka nabudí a cítí se více energeticky a spokojeně - jenže poslední dobou jsem líná si něco vařit.
Potřebovala bych si najít nový byt, protože se spolubydlící nás to tam neskutečně otravuje (a nejen další spolubydlící, ale celkově celá situace s bytem a dokud nebudeme mít domov, kam se budeme těšit - tak náš život nebude v naprosté pohodě).

Také mi většinou pomáhá zumba nebo plavání. Jenže zumbu cvičit na bytě nemůžu, takže ji provozuji jen, když jsem u rodičů. A občas se svých nepříliš šťastných myšlenek nemůžu zbavit ani u zumby.

Jaké máte tipy na spokojený den, vy? Jaké rituály si denně nemůžete odpustit?


Komentáře

  1. Páni, přáli bych si, aby mi rituály přinesly štěstí do života... kdyby to bylo tak jednoduchý, asi bych měla motivaci je dodržovat :D Myslím si ale, že univerzální recept na to není. Někdo potřebuje víc spánku, je jiný chronotyp a tak :)

    OdpovědětVymazat
  2. Jsou to zajímavé rituály, já sama ani nevím, jestli nějaký mám... Většinou se neřídím daného, spát chodím když se mi chce, ale bývá to před půlnocí a vstávání se liší podle toho, zda jdu do školy nebo ne... Ale takový největší recept je asi to být spokojená s tím, co mám a sama se sebou. :-)

    OdpovědětVymazat
  3. Popravdě to máme dost podobné, ačkoliv já vstávám prostě až když chci já, pokud tedy nejdu do práce :-D A jinak já mohu říct, že jsem šťastná fakt každý dne a je to nejspíš tím, že jsem klidný a trpělivý člověk a vůbec se nestresuji, pokud nejde o něco vážného. Pořád říkám, že když je člověk plný optimismu najednou je ten svět tak lehčí a žití tak nádherný. ♥

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Co si chci v nejbližší době přečíst? 2 // Přečteno

Na konci ledna jsem přidala první článek s touhle tématikou, myslela jsem si, že to bude jen ojedinělost - neměla jsem v plánu to udělat na pokračování nebo tak. Ale přináším druhý takový článek, u minulého jsem měla i žádost o recenzi, takže pokud by vás nějaká kniha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět můj názor, tak neváhejte a napište :).


Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.