Přeskočit na hlavní obsah

Mám se fajn

Mám se dobře až moc dobře. Docela se divím, protože mám momentálně psát bakalářku. Bylo mi řečeno, že se ji snažit napsat za dva měsíce je odvážné. Co teprve za měsíc a méně? Měla jsem asi tři týdny a říkala jsem si, tak a teď prostě jenom bakalářka nic víc.

Jasný, musím dělat něco, co mě bude bavit a dodá energii. Ale budou to věci jako čtení knížek, trávení času s rodinou (nebo se spolubydlící), fotografie a trochu sociální sítě. No přijela jsem domů a že tedy začnu psát, jenže hned ten den změna plánu - za dva dny jdu na festival. Bylo to fajn, slyšela jsem písničku, kterou jsem si před pár dny oblíbila. Pak další dvě od jiné skupiny a nakonec Chinaski v novém složení. Byla jsem spokojená. Momentálně sedím na zahradě, vyhřívám se a píši. No článek. Ale před chvílí jsem psala bakalářku - je to fajn. Svítí sluníčko, brácha seče zahradu, mamka vysává pergolu a táta? Ten vaří. Ano, je to tak - vaří můj oblíbený guláš (pro mě). Těším se až se natřu olejákem a převleču se do svých flákacích šatů a dáme si ledovou kávu až budu odpočívat. Asi si vytáhnu i houpací síť na to čtení pro odreagování.

Trošku mám strach z té praktické části, ale věřím, že to vše stihnu do termínu a pak mám za pár dní přijímačky na magistra (ze státnicových otázek, které se budu učit až na září). A ještě musím napsat odborný článek na tři normostrany (skoro polovinu už mám). A jak jsem si představovala, že snad budu doma psát a psát? Za týden musím odjet do Brna fotit školní akci. Myslela jsem si, že bude až později. Ale neztrácím víru, že to prostě dám. Před pár dny jsem zahlédla na Instagramu, že nějaká slečna pracovala na bakalářce 7 měsíců.

A ještě něco, co mi dnes udělalo nesmírnou radost - natrhala jsem si květy jasmínu. Jejich vůně mi připomíná dětství.

PS: To je strašně zvláštní, že už mě na bakalářském stupni nečeká žádná zkouška.

PS2: Před pár dny jsem si objednala další knihy - těším se na ně. Doufám, že přijdou, co nejdříve - ať mám, co číst místo toho psaní. A zásobu kokosového oleje, ale ten už mám doma a nové sušenky - ty jsou také moc dobré.

Komentáře

 1. Určitě to zvládneš. Pokud to je téma, které tě bude bavit, tak věřím, že ano :)
  To se máš, že už tě nečekají žádný zkoušky. Mně zítra čeká zápočet a pak ještě další zápočty a další zkoušky :(

  OdpovědětVymazat
 2. zvládneš to :)) pracuješ tvrdě a je třeba si i odpočinout :)) držím ti pěsti :))

  OdpovědětVymazat
 3. Tak držím palce, ať to máš už za sebou. Věřím, že je všechno zajímavější, než právě bakalářka. :-D Máš celkem nabitý program, koukám. :-)

  OdpovědětVymazat
 4. To určitě zvládneš, ono se to teď zdá děsivé, ale dopadne to fajn. :-) Na to, že jsi chtěla jen bakalářku, máš celkem nabouchaný program, ale to je klasika. :-D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.

Uvnitř jsem pořád malá holka

Malá holka, co se občas bojí. Malá holka, co se tváří, že jí nic neubližuje. Malá holka, co ji poblázní kluk a má pocit, že by přece jen ten princ na bílým koni existovat mohl. Malá holka, která se bojí, že ji někdo ublíží. Malá holka, co je ráda ve společnosti rodičů, i když občas cítí, že se i ona musí starat o ně a radit jim. Ale u nich je v bezpečí. Malá holka, co má ještě menšího bráchu, a kterého by za jiného nevyměnila. Kterého pořád bude ochraňovat a starat se o něj, i když už i on je dospělý. Malá holka, co má sny. A rozhodla se za nimi jít. Malá holka, co nemůže usnout kvůli klukovi. Malá holka, která má také problémy a svoje rady neposlouchá, protože se bojí. 
Malá holka, která své strachy překonává, ale občas to prostě stejně nejde. Malá holka, která ví, že vystoupení z komfortní zóny stojí za to. Malá holka, co se za svoje názory nestydí.