Přeskočit na hlavní obsah

Nejlepší léto

Podle kalendáře, tu dnes máme první letní den :). Jak si ho užíváte?
Já jsem dnes ráno měla přijímačky na magistra. Když jsem tam přišla, tak mě docela chytla panika, ale pak jsem se ji nějak zbavila a dalo se to. Příští týden budu vědět výsledky, tak mi držte palce. Přijímačky byly kolektivní a ústní a to já nemám ráda!

V září mě čekají státnice, ale i tak si chci tohle léto užít. Možná nepojedu nikam do ciziny, takže tvrdit, že tohle léto zase překoná to loňské, je asi přehnané. Ale i bez dovolené v zahraničí si ho chci užít.

Bude to pohodové léto - takže pracovat budu ze zahrady - představuji si to, tak že budu v plavkách, notebook před sebou a vedle něj nějaký drink. Budu odpočívat v houpací síti s knihou. Chodit na procházky s Bellou (náš pes). Jezdit na koupaliště. A občas si zajedu do města (kde mám druhý domov) za kamarádkami - takže nebudou chybět výlety, posezení v parku, v kavárnách apod. Určitě nemůže chybět i nějaký hudební festival. Letos půjdu dokonce i na svatbu (a rozlučku!). No a to učení - to taky chybět nebude. Říkala jsem si, že bych tomu ze začátku dávala hodinku dvě, aby to bylo snesitelné. Ale víte, jak to bývá s plány s učením. Jako minimálně si budu ze začátku chystat materiály ke státnicím, ale pak s tím učením - nevím nevím.

S mořem to vypadá pořád nadějně, ale spíše až v září po státnicích, tak uvidíme. Pak jsem chtěla ještě do Tater, ale nevím zatím nemáme domluvené ubytování a nic. Takže kdoví.

Ale jelikož léto začíná dnes! A mě konečně začíná i vytoužené volno (hezky se to sešlo!). Už jsem se začínala pomalu chystat od úterý - s kamarádkou jsme povinnosti spojily s příjemným a zašly si na oběd, včera jsem byla s jinou kamarádkou po dlouhé době venku (na pivě a jídle) a dnes jdeme s jinými holkami do restaurace/hospody, zítra mám sraz s další kamarádkou, v sobotu festival, neděle bude odpočinková - nebo spíše budu dohánět práci, protože jsem jí teď moc nedala - psala jsem tu bakalářku, která je konečně odevzdána. Je to drsné. A doufám, že hodnocení bude OK. V tomhle semestru jsem měla seminář k bakalářské práci a rovnou ještě bakalářskou práci. U nás to je tak, že v semináři si musíme vypracovat projekt - o čem práce bude, popsat zdroje, z kterých budeme čerpat a podobně. A v tom druhém předmětu musíme už napsat práci. Většina lidí, která už měla schválený projekt z minulého semestru (já jsem měnila téma), tak nakonec taky odevzdávala se mnou, ale co jsem zjistila dnes, tak někteří si nechali termín prodloužit o pár dnů/týdnů (já už jsem nechtěla, už jsem se toho chtěla "zbavit" chtěla jsem volno atak) a někteří dokonce až o rok. Tak jsem na sebe pyšná, ale zároveň se obávám, že mi třeba bude vytknuta kvalita práce. Jak na tom jsem, se dozvím možná až v srpnu, takže mě docela napínají. Každopádně teď budu mít školní povinnosti "až v září" (když nepočítáme učení). A v pondělí uvidím další jinou kamarádku - v plánu je oslavit její narozeniny a taky půjdeme na jídlo :).

Kdyby byl i zbytek prázdnin takový, tak se zlobit nebudu. Ale budu tam mít určitě i pár dní volna - jak jsem psala práce z domu + odpočívání s knihou.

Jaké máte plány na léto vy? Doporučili byste mi nějaká zajímavá místa v České republice? Místa, která vás chytila za srdíčko? :) 

U mě je to určitě zřícenina hradu Rokštejn (na Vysočině kousek od města Brtnice), zřícenina Templštejn (Mohelno, Dukovany) a třeba Máchovo jezero, na které jsem si nedávno vzpomněla - je kolem krásná příroda a ty západy slunka jsou kouzelný! Je tu spousta moc krásných míst a ráda bych někdy napsala o nich články, ale uvidíme - snad si v létě najdu trochu času ;).

Zatím se mějte krásně.
EDIT: Jsem přijatá ;).  25/06 2018

Komentáře

 1. Držím palečky, aby tě přijali! ♥
  Taky vidím léto nějak podobně - venku, s knížkou nebo u vody.

  Jinak s těmi výlety - nejvíce se mi líbily Adršpašské skály a zatopený lom Výkleky. Nevím, jestli jsi o nich slyšela, ale určitě doporučuji!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, v týdnu budu vědět, jestli jsem přijatá :). A díky za tipy! Adršpachy jsou fakt krásné a lom si dávám na seznam ;).

   Vymazat
 2. Krásné plány na léto, přeji ti, aby tě přijali na školu. :-) S výlety je to těžké, já třeba plánuji jet do Dětenic - už jsme tam byli několikrát a ta středověká krčma mi prostě přirostla k srdíčku, potom bych se chtěla podívat do Lednice a teď naposledy jsme s přítelem byli v Českém Krumlově a taky moc krásné. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Držím palce, snad ty přijímačky dopadnou dobře :)
  Na dovolenou jedu na Slovensko, ale je to vůbec zahraničí...? :D No a pak exkurze se školou do Francie, kam se moc těším :) U státnic taky držím palce :) já dělám v září poslední zkoušku a jsem docela ráda, že mám tolik času se na to naučit a nemusela jsem spěchat na poslední chvíli v červnu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahá, teď jsem si všimla editu, že jsi přijatá, takže gratuluju :D

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Co si chci v nejbližší době přečíst? 2 // Přečteno

Na konci ledna jsem přidala první článek s touhle tématikou, myslela jsem si, že to bude jen ojedinělost - neměla jsem v plánu to udělat na pokračování nebo tak. Ale přináším druhý takový článek, u minulého jsem měla i žádost o recenzi, takže pokud by vás nějaká kniha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět můj názor, tak neváhejte a napište :).


Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.