pátek 1. června 2018

Zákon přitažlivosti 2

Vše je možné, stačí si přát a věřit. Občas je tedy fajn, když i vy vynaložíte nějakou aktivitu vedoucí k vašemu cíli...


Jak někteří z vás ví, tak můj sen je pracovat z domu. Případně kombinovaná práce (občas bych byla ochotná dojít do nějaké instituce) a nevadilo by mi ani pracovat z instituce, pokud by byla blízko mého bydliště (mohla bych chodit pěšky a nejlépe tam byla do 10 minut). A nejlépe, kdybych si do práce mohla chodit, kdykoliv chci.
Takže se třeba v 20:00 rozhodnu, že jdu do práce a prostě jdu. Nebo se mi nechce jít do práce, tak nejdu a jdu až další den a o to tam budu delší dobu. Nebo o víkendu. Kdykoliv a na jak dlouho budu chtít. Také jsem zjistila, že práce na plný úvazek asi není úplně nic pro mě. Kdysi jsem tak pracovala a bohužel to nebylo jen 8 hod ale většinou tak 10-12. Ale měla jsem zaplaceno jen 7,5 hod. Díky. Už nikdy víc. A byla to fakt náročná práce.

Jenže jak dospívám, tak zjišťuji, že můj čas je hodně vzácný. Prostě si ho vážím a chci život prožít. Ne jen přežívat a chodit z práce do práce a těšit se na víkendy. Neumím si momentálně představit, že budu mít klasickou pracovní dobu (v nejlepším případě po-pá 8 hod). Je to způsobeno tím, že mám úžasnou brigádu. A můžu si tam chodit kdykoliv chci a zvládnu do práce dojít do 10 minut. Což se teď ale mění a je to ještě lepší.

Možná si vzpomínáte, že jsem měla trošičku dilema. Mohla jsem mít dobrou práci na 0,75 úvazek. Nebyla jsem si tím, ale úplně jistá - pracovní doba - jak se mi bude chtít - jen potřeba sladit pak s kolegy, protože bychom měly 2 počítače ve čtyřech lidech. Dvě moje nadřízené vypadaly sympaticky. Budovu už jsem znala, protože jsem dříve měla brigádu na jiném oddělení - moderní budova, super kuchyňka. Dojíždět se mi moc nechtělo (ale na brigádu mi to nevadilo!). Práce by byla obdobná s tím, co mám a co jsem měla na brigádě. Ale zdálo se mi to trochu složitější - hodně odborné a cizí jazyky od švabachu, azbuky až něco málo česky. A i tu odbornou angličtinu jsem si moc neuměla představit. A tak i když nebylo jisté, jestli doopravdy dostanu tu brigádu - jsem to riskla a tuto práci odmítla.

A jsem momentálně moc nadšená. Vím, že to tak mělo být a vím, že jsem to věděla už předtím. Práce je super (i když původně mi bylo řečeno, že budu mít jinou smlouvu a ta by byla výhodnější - ale já tam nešla kvůli penězům a s tou prací č. 1 by to bylo finančně hodně podobné - ale musela bych dojíždět, takže ztráta za dopravu a hlavně ten čas). A dokonce mám svůj vlastní počítač! Hlavně v práci č. 1 by mi nemohli moc vyjít vstříc v rámci psaní bakalářské práce. Tady? Odpracuj pár hodin měsíčně a můžeš psát :). Pak jsem si to měla dohnat další měsíce. Tam bych musela dřít přes 80 hod a tu bakalářku a zkoušky bych nedávala. A teď? WOHOHOO budu moci pracovat z domu :) - ze zahrady, v plavkách / v pyžamu, … Prostě jak se mi bude chtít. Vtipné je, že jsem si taky říkala, že bych ten zákon přitažlivosti mohla vyzkoušet a i když na penězích nelpím, tak bych mohla dostat přidáno. Přidáno nemám. Ale už nebudeme placeni hodinově, ale podle udělané práce. Což je pro mě výhodnější, alespoň zatím to tak vypadalo, protože mi to šlo :). (Respektive budeme placeni podle normy a norma vychází méně než jsem měla za hodinu odpracované.)

Jsem za tu práci, za svoji šéfovou a za svůj život nesmírně vděčná. ✮✰✯

Přála bych si, aby byl každý člověk šťastný, aby lidi k sobě byli milý a aby se nám tu všem krásně žilo.

Na to, jak jsem měla hrozný konec minulého roku a začátek letošního roku, tak jsem fakt šťastná a pokud mi vyjdou všechny plány, což vyjdou, že jo? Musím tomu věřit a taky tomu věřím ;), tak tenhle rok bude zase o kus lepší než ten předchozí :).


3 komentáře:

  1. Tak to je super, že ti to takhle vyšlo a že i když jsi byla na vážkách, rozhodla ses správně. Hlavní je, že práce tě baví a když k tomu všemu ještě umožňuje současně dělat věci ke studiu nebo pracovat z domu, pak je to teprve pecka. :-) Držím palce, ať to krásně pokračuje i dál a třeba dostaneš nakonec i ten přídavek. :-)

    OdpovědětVymazat
  2. je to paráda :)) jsem za tebe moc ráda a přeji ti to :))

    OdpovědětVymazat
  3. Jé, tak to je krásný, jak ti to dopadlo. Na jednu stranu závidím lidem, co pracují z domova. Já tedy dělám krátký a dlouhý týden, na což si nemůžu stěžovat, hodně mi to vyhovuje. :-) Stíhám všechno s klidem a užívám si. Jsem šťastná i za tebe a i já věřím, že se ti všechno podaří! :-)

    OdpovědětVymazat

Uvnitř jsem pořád malá holka

Malá holka, co se občas bojí. Malá holka, co se tváří, že jí nic neubližuje. Malá holka, co ji poblázní kluk a má pocit, že by přece jen te...