středa 4. července 2018

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.


Největší zážitek pro mě byl nádherný výhled z hradu v Lublani, na který jsme se s kamarádkami vydaly ve večerních hodinách. Na hrad jsme dorazily zrovna, když zapadalo sluníčko, takže to byl vážně dechberoucí pohled. Z okolí hradu je vidět skoro na všechny strany, někde jsou moc vysoké a husté stromy, tak tam toho moc vidět není, ale je tam hodně volných prostranství. Člověk může obdivovat město a hory kolem něj, které vypadají téměř neskutečně. Zážitek ještě dotváří výstup na hrad, posledních pár metrů je obklopeno zelení a téměř na vrcholku kvetla spousta kopretin, jež patří mezi moje nejoblíbenější květiny.


Ono už navodí atmosféru malé skoro až přítulné město. Člověk až přemýšlí, že by se tam odstěhoval. Alespoň pár měsíců by tam bylo fajn. Možná celý život, jen se naučit slovinsky a čas od času mít možnost dojet za svými přáteli a rodinou zpátky do ČR. A odpočinout si od té krásy, abychom až se vrátíme, mohli zase spokojeně obdivovat přívětivost města Lublaně. Zajít odpoledne do města vychutnávat atmosféru a klid při pití kávičky či vína a večer zase s přáteli zajít poklábosit u pivka do příjemné hospůdky. Ono i načerpání energie u řeky Lublaňky má něco do sebe a projíždka lodí po ní může být také fajn. A jednou za čas zajít k večeru místo do hospody k hradu - popíjet a pozorovat západ Slunce - nádherná představa.


Lublaň rozhodně bude patřit mezi moje oblíbená města. Získala si mě. Příjemné a klidné místo.


Byli jste někdo ve Slovinsku? Jaká místa Vás tam zaujala? Jak je vidno z článku, mě hodně zaujala Lublaň. A krajina ve Slovinsku, hory apod. Takže mám v plánu Slovinsko ještě několikrát navštívit, fakt je to krásná a příjemná země.

Původní článek zde.

4 komentáře:

 1. Vypadá nádherně. Do Slovinska mám určitě v plánu také vyrazit. ♥

  OdpovědětVymazat
 2. bohužel nebyla, ale dle tvých fotek a povídání rozhodně za návštěvu stojí :)) doufám, že ti to vyjde a ještě se tam podíváš ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Krása, asi si to přidám na seznamu míst kam chci. :)
  Medvědova slečna

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem vždy jen projížděla, do měst jsem se nedostala, ale vypadá to, že má své kouzlo. :-)

  OdpovědětVymazat

Nevěra a její vliv na můj život

V článku jsem sepsala svůj pohled na nevěru a jak ovlivňuje tohle slovo/chování můj život. Je to takové trochu smutné. Možná bych se na řeš...