Přeskočit na hlavní obsah

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.


Největší zážitek pro mě byl nádherný výhled z hradu v Lublani, na který jsme se s kamarádkami vydaly ve večerních hodinách. Na hrad jsme dorazily zrovna, když zapadalo sluníčko, takže to byl vážně dechberoucí pohled. Z okolí hradu je vidět skoro na všechny strany, někde jsou moc vysoké a husté stromy, tak tam toho moc vidět není, ale je tam hodně volných prostranství. Člověk může obdivovat město a hory kolem něj, které vypadají téměř neskutečně. Zážitek ještě dotváří výstup na hrad, posledních pár metrů je obklopeno zelení a téměř na vrcholku kvetla spousta kopretin, jež patří mezi moje nejoblíbenější květiny.


Ono už navodí atmosféru malé skoro až přítulné město. Člověk až přemýšlí, že by se tam odstěhoval. Alespoň pár měsíců by tam bylo fajn. Možná celý život, jen se naučit slovinsky a čas od času mít možnost dojet za svými přáteli a rodinou zpátky do ČR. A odpočinout si od té krásy, abychom až se vrátíme, mohli zase spokojeně obdivovat přívětivost města Lublaně. Zajít odpoledne do města vychutnávat atmosféru a klid při pití kávičky či vína a večer zase s přáteli zajít poklábosit u pivka do příjemné hospůdky. Ono i načerpání energie u řeky Lublaňky má něco do sebe a projíždka lodí po ní může být také fajn. A jednou za čas zajít k večeru místo do hospody k hradu - popíjet a pozorovat západ Slunce - nádherná představa.


Lublaň rozhodně bude patřit mezi moje oblíbená města. Získala si mě. Příjemné a klidné místo.


Byli jste někdo ve Slovinsku? Jaká místa Vás tam zaujala? Jak je vidno z článku, mě hodně zaujala Lublaň. A krajina ve Slovinsku, hory apod. Takže mám v plánu Slovinsko ještě několikrát navštívit, fakt je to krásná a příjemná země.

Původní článek zde.

Komentáře

 1. Vypadá nádherně. Do Slovinska mám určitě v plánu také vyrazit. ♥

  OdpovědětVymazat
 2. bohužel nebyla, ale dle tvých fotek a povídání rozhodně za návštěvu stojí :)) doufám, že ti to vyjde a ještě se tam podíváš ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Krása, asi si to přidám na seznamu míst kam chci. :)
  Medvědova slečna

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem vždy jen projížděla, do měst jsem se nedostala, ale vypadá to, že má své kouzlo. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkné fotky a článek :) Ve Slovinsku jsem nikdy nebyla, ale musím se přiznat, že mě návštěva této země láká :) mají tam krásnou přírodu :)

  OdpovědětVymazat
 6. Fotky jsou neskutečné. Krajina je úžasná a určitě bych tam strávila několik příjemných hodin jen pozorováním, protože jsem doslova milovník takových krajů. Bohužel jsem tam nikdy nebyla, ale určitě si to napíši na svůj "wishlist" míst, kam se jednou budu chtít podívat :-).

  Určitě si ráda přečtu další články o Slovinsku:-).

  OdpovědětVymazat
 7. V Slovinsku som nebola ale určite by som šla :D najmä ak sa tam tebe tak páčilo :D
  Ja na krajinky a hory až tak nie som, skôr mám rada mestá ale na taký oddych si to tam viem 100% predstaviť :D
  Fotky krásne samozrejme :)

  OdpovědětVymazat
 8. Upřímně, vůbec se nedivím, že si tě Lublaň získala, ty fotky jsou kouzelný, opravdu pohádkový. Takový ty místa, na která může člověk celý život vzpomínat, kam by se třeba ještě někdy mohl vrátit, a nechat si vzít dech dvakrát, třikrát - to určitě stojí za to, třeba motivace dalších dní.))

  OdpovědětVymazat
 9. Ty fotky jsou opravdu úžasné, myslím si, že Lublaň je poměrně "nedoceněná", ale zase se tam člověk aspoň nemá kde tlačit :)

  OdpovědětVymazat
 10. V Lublani jsem nikdy nebyla, pouze jsem jí projížděla, ale vypadá to tam skvěle, že bych se tam někdy měla podívat na delší dobu :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Co si chci v nejbližší době přečíst? 2 // Přečteno

Na konci ledna jsem přidala první článek s touhle tématikou, myslela jsem si, že to bude jen ojedinělost - neměla jsem v plánu to udělat na pokračování nebo tak. Ale přináším druhý takový článek, u minulého jsem měla i žádost o recenzi, takže pokud by vás nějaká kniha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět můj názor, tak neváhejte a napište :).


Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.