Přeskočit na hlavní obsah

Prosinec 2017

Už v roce 2014 jsem začala přidávat na svůj blog měsíční výběry. V těchto výběrech naleznete písničky, kterým jsem v daném měsíci věnovala hodně pozornost. Většinou z nich lze vyčíst i moje rozpoložení. Tento měsíc převážně české písně. Normálně poslouchám anglický punk rock. Tenhle měsíc byl hodně jiný než moje ostatní.


1. Ed Sheeran - Perfect
Na mě moc pomalá, smutná a … hmmm nemám slov.2. Kryštof - Zůstaň tu se mnou
Tuhle skupinu už pár let nemusím, fakt mi vadí a jejich písničky nemám ráda. Ale začátek prosince byl ve znamení takových písní. Jedinou píseň, kterou si poslední dobou od nich pouštím, je Kapky deště (ta písnička mi moc připomíná suprové časy v dětství).


3. Authority Zero - Broken Dreams
Poslední dobou poslouchám hodně tuhle skupinu, jedna písnička se objevila i v minulém výběru.


4. Rybičky 48
Rybičky 48 jsem hodně poslouchala, na začátku měsíce jsem byla na jejich koncertě. Byli skvělý. A vyhoupli se u mě na nejvyšší místo v českých skupinách (vůbec netuším, jestli psát tvrdé y a nebo je brát jako klučičí skupinu a psát měkké :D), takže by bylo divné, kdyby se v měsíčním výběru neobjevili. Zajímavé, kolik z jejich textů (alespoň částečně) může sedět na vaši momentální situaci.

a) Chci tě


b) Nebe peklo5. Mandrage - Ona se smála
 Podobně jako u Kryštofa, kdysi dávno tahle skupina hrála písně, které se mi líbily. Teď už ne. Ale prý chystají změnu, tak jsem zvědavá :). Z nových se mi ještě líbí Slečno, já se omlouvám.


6. Jakub Děkan - Co bejvávalo, už není
Zrovna nedávno jsem si uvědomila, že bych chtěla zpátky rok 2016. Tenhle rok byl super, ale poslední měsíc ho zkazil a další rok bude pro mě dost zásadní a náročný a nevím, jestli na něj jsem připravená.Co jste tento měsíc poslouchali vy? Koledy?Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Co si chci v nejbližší době přečíst? 2 // Přečteno

Na konci ledna jsem přidala první článek s touhle tématikou, myslela jsem si, že to bude jen ojedinělost - neměla jsem v plánu to udělat na pokračování nebo tak. Ale přináším druhý takový článek, u minulého jsem měla i žádost o recenzi, takže pokud by vás nějaká kniha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět můj názor, tak neváhejte a napište :).


Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.