Přeskočit na hlavní obsah

Každá bolest jednou odejde

Každá bolest jednou odejde, ať už ji cítíme uvnitř našeho srdce a nebo nás bolí ruka, protože jsme se praštili. Pokud tu bolest nebudeme vyživovat, držet se jí, tak jednou se probudíme a zjistíme, že je pryč (prvně si to ani neuvědomíme). Jen z ní nemůžeme udělat středobod našeho života.

To jak se cítíme a čemu věnujeme pozornost, je jen na nás a záleží na nás, jak se k tomu postavíme a co s tím uděláme. Budeme se nadále utápět v sebelítosti? Zůstaneme naštvané na ostatní? Například na sestřičku, která nám blbě vzala krev a nás ta ruka bolí? Na řidiče auta, který nás srazil a naše noha skončila kvůli tomu v sádře? Možná nás srazil, když jsme přecházeli na zelenou, ale pořád je na tom i náš podíl - mohli jsme se přesvědčit, jestli nějaký blázen nejede. Tak přestaňte vinit lidi kolem vás - bude vám lépe. A hlavně odpusťte sami sobě. To je nejdůležitější a nejtěžší.

Neříkám, že nemáme věci prožívat… ale všeho s mírou - stejně jako alkohol! Protrpěla jsem to, olitovala a jdeme dál. Za hezčími vzpomínkami, za novým dobrodružstvím, za lepším já. Žít tak jako kdybychom nemuseli ničeho litovat, to je oč tu běží. Užívat života plnými doušky. Pokud ztratíte člověka, který byl pro vás důležitý. Nelitujte toho, buďte rádi, že jste s ním mohli prožít krásné chvíle. Posunul vás někam dál a teď uvolnil místo ve vašem životě pro někoho, kdo pro vás bude důležitý a možná zůstane napořád. Některé lidi potkáme jen na chvíli, abychom se od nich něco naučili, aby (po)změnili náš pohled na svět.

Bude líp!

(Jen se musíte zaměřovat na věci, které mají smysl. Neutápět se v bolesti ani v minulosti. A odhodit pesimismus.)


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Co si chci v nejbližší době přečíst? 2 // Přečteno

Na konci ledna jsem přidala první článek s touhle tématikou, myslela jsem si, že to bude jen ojedinělost - neměla jsem v plánu to udělat na pokračování nebo tak. Ale přináším druhý takový článek, u minulého jsem měla i žádost o recenzi, takže pokud by vás nějaká kniha zaujala a chtěli byste se o ní dozvědět můj názor, tak neváhejte a napište :).


Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.