Přeskočit na hlavní obsah

Továrna na sny

Továrnu na sny jsem si chtěla přečíst už delší dobu - měla skvělou propagaci a nejen od autorky, ale hlavně od fanynek. Nechtěla jsem za ní utrácet plnou cenu, protože jsem si říkala, že to beztak za to nebude stát a měla jsem obavy, že kniha bude plná "omalovánek" a textu tam moc nebude. Jestli se moje obavy naplnily si, můžete přečíst v celém článku.

"Jednoduché kroky ke štěstí, které nosíme sami v sobě, proložené příběhy a fejetony ze života v Londýně, Thajsku a na Bali."

Jak jsem psala výše, ke knize jsem přistupovala s obavami. Byla jsem ráda, že jsem se k ní dostala, protože bych po ní šílela dál - vážně jsem se chtěla přesvědčit, jestli je tak dobrá, jak všichni tvrdí.

Kniha nezklamala. V knize se žádné kroky ke štěstí nedozvíte, pokud si chcete knihu přečíst z toho důvodu, tak doporučuji jiné knihy s tématikou zákonu přitažlivosti (například Jak si správně přát či Můžeš vše, co chceš). O pozitivním myšlení je tam něco málo, ale bohužel jsem měla možnost si přečíst ty nejlepší části na Instagramu, či v ukázkové kapitole. Tudíž kniha dobře posloužila jen k tomu, abych zjistila, že to bylo tak jak jsem si myslela. Podle mě tedy spíše příběhy a fejetony ze života ani se nedá říci proložené jednoduchými kroky ke štěstí, to tam vážně skoro vůbec nebylo.

Kniha nabízí krásné ilustrace, které si můžete vybarvit podle svého. V knize je hodně psáno o životě autorky, bohužel úroveň těchto příběhů klesá, tím jak autorka ze sebe dělá naprostou krávu, ze svého přítele jakbysmet. A to, že málem spolu nebyli, protože se objevila ona a on mi pocit jejich krásného života jako páru moc nepřidá. Také (nejen) mě dostalo, to že autorka přiznává, že měla korektorku - ok, na tom není nic špatného - ale ten text by měl vypadat trochu jinak, ne? :) Nemám nic proti, že autorka psala, tak aby se lidé s ní sžili a bylo to pro ně lépe k přečtení (tj. napsáno neformálně a neodborně), ale překlepy? Nějaké výrazy mi vážně vadily.

Ani bych například do takovéhle knihy nezařadila typy cestovatelů - proč by člověka mělo zajímat, že k nim jezdí princezny - mají plno kufrů a jak uvidí prvního pavouka - hned by utekly. A nebo typický Češi či Němci, kteří nemusí být ani z ČR ani z Německa? Prostě kniha měla být propagována jinak a bylo by to ok :), ale to by si ji většina lidí nepřečetla.

Takže pro koho je kniha vhodná? Pro čtenáře a fanynky blogu autorky, určitě se tam dozvíte další střípky z autorčina života a pokud máte rádi její ilustrace, tak budete nadšené. Předpokládám, že ani nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha určena. Možná ve třinácti bych ji viděla jinak. Určitě bych ji viděla jinak, kdyby neslibovala kroky ke štěstí a kdyby autorka pořád neomílala fakt, že je kráva :).


NÁZOR KARAMELKY z lifebyKaramelka.blogspot.cz

Autorku sleduji na Instagramu a její příběh znám, a proto mě potěšila možnost si přečíst její knihu, ale po pár stranách jsem už tak nadšená nebyla. Kniha má pěkné kresby, ale jinak celkově jsem byla z knihy zklamaná. Čekala jsem motivační knihu a ne osobní zpověď, kterou částečně znám z blogu. Navíc autorka neustále shazuje svého přítele, a pak tvrdí, jak ho miluje a jaká je kráva… prostě mi to nesedlo, jak styl psaní, tak děj celkově.

Komentáře

 1. Autorku neznám, ale může to být zajímavé :)

  OdpovědětVymazat
 2. Já kolem téhle knihy tak nějak našlapuji, propagace je očividně na něco trošku jiného, než co se v knize dá nalézt, ale budiž, to tak někdy je... Ale z toho hodnocení mi to nepřišlo, že by to byla kniha pro mě... Třeba se ještě rozhoupu, ale spíš ne. Já totiž taky nejsem přímo její fanoušek, jen matně tuším, že autorka je nebo byla na Bali... :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Mně se kniha líbila, ale ne tolik abych si ji četla znovu. Je to podle mě kniha pro fanoušky Anie :-)
  goodmoda.blog.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

První okouzlení Lublaní

V loňském roce (2017) jsem na začátku května poprvé navštívila Slovinsko, alespoň když nepočítáme přejezdy do jiné země. Slovinsko je příjemná země s krásnou krajinou, plno hor, několik jezer a neskutečná pohoda. Mně osobně hodně zaujalo jejich hlavní město Lublaň. Moje pocity spojené s první návštěvou tohohle města si můžete přečíst v článku. V průběhu prázdnin/roku můžete očekávat další články zaměřené na Slovinsko. Lublaň mi neskutečně vzala dech. To město je úžasné a určitě se tam chci ještě někdy vrátit.

Jaspis dalmatin

Na začátku srpna jsem se podělila o můj názor na léčivé/drahé kameny, na to jestli v jejich účinky věřím a jak jsem se k nim dostala. Takže náš společný příběh si můžete přečíst zde.

Uvnitř jsem pořád malá holka

Malá holka, co se občas bojí. Malá holka, co se tváří, že jí nic neubližuje. Malá holka, co ji poblázní kluk a má pocit, že by přece jen ten princ na bílým koni existovat mohl. Malá holka, která se bojí, že ji někdo ublíží. Malá holka, co je ráda ve společnosti rodičů, i když občas cítí, že se i ona musí starat o ně a radit jim. Ale u nich je v bezpečí. Malá holka, co má ještě menšího bráchu, a kterého by za jiného nevyměnila. Kterého pořád bude ochraňovat a starat se o něj, i když už i on je dospělý. Malá holka, co má sny. A rozhodla se za nimi jít. Malá holka, co nemůže usnout kvůli klukovi. Malá holka, která má také problémy a svoje rady neposlouchá, protože se bojí. 
Malá holka, která své strachy překonává, ale občas to prostě stejně nejde. Malá holka, která ví, že vystoupení z komfortní zóny stojí za to. Malá holka, co se za svoje názory nestydí.